Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı


Yağ enjeksiyonu nerelere uygulanır?

Yağ enjeksiyonunun en etkili kullanım yeri yüz bölgesidir. Bunun dışında vücudun herhangi bir yerindeki çok geniş olmayan çökük alanların doldurulmasında da kullanılır. Yüzdeki yaşlanmanın nedeni yağ dokularının sarkması ve aynı zamanda miktarının azalmasıdır. Yağ enjeksiyonu bu azalan yağın yerine konarak yüzün daha dolgun ve genç görünmesini sağlar. Genç kişilerde de sıklıkla yüzde yapısal olarak yağ dokusu yetersizliği veya alttaki kemik doku problemleri nedeniyle özellikle elmacık kemiğinin üzerindeki bölgede hacim kaybı olabilir. Böyle durumlarda protez kullanılamadığında yağ enjeksiyonu iyi bir seçenektir.

Yağ enjeksiyonu nasıl uygulanır?

Yağ dokusu genellikle karın olmak üzere uygun olan herhangi bir vücut bölgesinden enjektörle alınır. Alınan yağ dokusu daha sonra dudaklar, burun kenarından dudak köşesine doğru uzanan kıvrımlar, alt göz kapağı ile yanak arasında oluşan hat, elmacık kemiği üzeri, alın çizgileri gibi tek bir bölgeye veya bunların hepsine enjekte edilir.

Tek başına ve diğer ameliyatlarla kombine olarak yapılabilir. Tek başına yapılıyorsa blok anestezisi (bir duyu sinirinin uyardığı bölgenin uyuşturulması) veya sedasyon denilen hafif uyku hali oluşturulması ile yapılabilir.

İşlem uygulanacak bölge sayısına göre yarım ila bir saat kadar sürer. Hastanede kalınmasına gerek yoktur.

Enjeksiyon sonrasında neler beklenebilir?

Enjeksiyon sonrası yaklaşık 10- 15 gün süren bir şişlik dönemi olur. Morluk oluşursa yaklaşık bir hafta içinde ortadan kalkar. Birkaç ayın sonunda yaşamaya devam eden yağ hücreleri burada ömür boyu kalır.

Yağ Enjeksiyonu Nedir? - Video
  Yüz ve Boyun Germe
  Orta Yüz Germe
  Kaş Kaldırma
  Yağ Enjeksiyonu
  Göz Kapaklarının Estetik Ameliyatı
  Alın Germe
  Kulak Estetiği
  Dudak Kalınlaştırma
  Saç Ekimi
  Rinoplasti (Burun Estetiği)
 
Her hakkı saklıdır. www.meltemcilingir.com (c) 2012
Sitenin içeriği yalnızca bilgi amaçlıdır. İçerik, profesyonel tıbbi görüş, teşhis veya tedavi için bir alternatif olarak geliştirilmemiş ve bu amaçla sunulmamaktadır.
Bağdat Caddesi Zümrüt Apt No:378 Şaskınbakkal / İstanbul Tel : 0 216 302 69 00 - 0 216 473 11 32