Bağdat Caddesi no: 173 Çiçek apt. kat: 4 d: 8 Selamiçeşme / Kadıköy (Shell Benzin İstasyonu Karşısı)
kaş kaldırma

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Kaşın kuyruk kısmının bir miktar yukarı yönelmiş olması kişiyi daha genç ve çekici gösterir. Aşağı doğru yönelmiş kaşlar yapısal olabilir veya yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkabilir. Kaş kaldırma ameliyatı genç yaşlarda genellikle tek başına yapılırken ileri yaşlarda alın germe, orta yüz germe, blefaroplasti gibi ameliyatlarla birlikte yapıldığında sonuç çok daha etkili ve kalıcı olur.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Klasik veya endoskopik olarak yapılabilir. Klasik yöntemde kesi endoskopik olana göre biraz daha uzundur. Kesi saç hattının birkaç santim içinden yapıldığından görülebilir herhangi bir iz kalmaz. Sedasyonla birlikte lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir. Ortalama süresi 1-1,5 saattir. Hasta aynı gün içinde taburcu edilebilir. Blefaroplasti veya orta yüz germe gibi diğer prosedürlerle birlikte uygulandığında operasyon ve hastanede kalış süresi uzayabilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası Dönem Nasıldır?

İşe dönüş genellikle ameliyattan beş gün- bir hafta sonradır. Oluşacak morluklar bir hafta içinde kaybolur. Dikişler 15. gün alınır. Şişlikler 1-1,5 ay içinde azalarak ortadan kalkar.

Kaş Kaldırma Uygulamasında Yağ Enjeksiyonu Nerelere Uygulanır? 

Yağ enjeksiyonunun en etkili kullanım yeri yüz bölgesidir. Bunun dışında vücudun herhangi bir yerindeki çok geniş olmayan çökük alanların doldurulmasında da kullanılır. Yüzdeki yaşlanmanın nedeni yağ dokularının sarkması ve aynı zamanda miktarının azalmasıdır. Yağ enjeksiyonu bu azalan yağın yerine konarak yüzün daha dolgun ve genç görünmesini sağlar. Genç kişilerde de sıklıkla yüzde yapısal olarak yağ dokusu yetersizliği veya alttaki kemik doku problemleri nedeniyle özellikle elmacık kemiğinin üzerindeki bölgede hacim kaybı olabilir. Böyle durumlarda protez kullanılamadığında yağ enjeksiyonu iyi bir seçenektir.

Kaş Kaldırma Uygulamasında Yağ Enjeksiyonu Nasıl Uygulanır? 

Yağ dokusu genellikle karın olmak üzere uygun olan herhangi bir vücut bölgesinden enjektörle alınır. Alınan yağ dokusu daha sonra dudaklar, burun kenarından dudak köşesine doğru uzanan kıvrımlar, alt göz kapağı ile yanak arasında oluşan hat, elmacık kemiği üzeri, alın çizgileri gibi tek bir bölgeye veya bunların hepsine enjekte edilir.

Tek başına ve diğer ameliyatlarla kombine olarak yapılabilir. Tek başına yapılıyorsa blok anestezisi (bir duyu sinirinin uyardığı bölgenin uyuşturulması) veya sedasyon denilen hafif uyku hali oluşturulması ile yapılabilir.

İşlem uygulanacak bölge sayısına göre yarım ila bir saat kadar sürer. Hastanede kalınmasına gerek yoktur.

Enjeksiyon Sonrasında Neler Beklenebilir? 

Enjeksiyon sonrası yaklaşık 10- 15 gün süren bir şişlik dönemi olur. Morluk oluşursa yaklaşık bir hafta içinde ortadan kalkar. Birkaç ayın sonunda yaşamaya devam eden yağ hücreleri burada ömür boyu kalır.