Bağdat Caddesi no: 173 Çiçek apt. kat: 4 d: 8 Selamiçeşme / Kadıköy (Shell Benzin İstasyonu Karşısı)
meme büyütme ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı İle Daha Dolgun Göğüsler

Her kadının hayali olan daha dolgun memelere kavuşmak artık o kadar zor olan bir durum değil. Daha dolgun meme yapısına sahip bir kadın kendini diğer kadınların arasında daha şanslı ve daha iyi hissetmektedir. Bunun nedeni meme organının güzellik ve dişiliğin simgesi olmasıdır.  Memelerin istenilen ölçülere getirilmesi önceleri daha zor iken bu günümüzde gelişen teknoloji ve ilerleyen tıp sayesinde çok daha kolay olmaktadır.  Estetik cerrahi merkezleri artık bu işlemi çok daha konforlu ve çok daha doğal şekilde gerçekleştirmektedir. 

Memelerin estetik cerrahi uzmanları tarafından istenilen ölçülere getirilmesi çoğu kadın tarafından tercih edilmektedir. Bir kadın ideal vücut ölçülerine sahip olsa da bazen ideal vücut ölçülerine uygun bir meme yapısına sahip olmamaktadır. Meme estetik operasyonları meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme ve bunların kombinasyonları şeklindedir. Daha seksi memelere   sahip olmanın yanı sıra gebelik ve emzirme döneminde memelerinde sarkma veya boşalma  ortaya çıkan kişiler de bu problemlerin giderilmesi amacıyla estetik cerrahiye başvurmaktadır.

Meme estetiği operasyonlarından önce cerrahınız tarafından muayene edilmeniz gerekecektir. Onsekiz yaşını doldurmamış kişilerde bu operasyonun yapılması uygun değildir. Nedeni 18 yaş altında meme gelişiminin tamamlanmamış olmasıdır. Bunun dışında ideal bir kiloya sahip değilseniz hekiminiz sizden kilo vermenizi isteyebilecektir. Ayrıca operasyon öncesi bir enfeksiyon taşıyor iseniz opere olabilmek için enfeksiyonu atlatmanız beklenecektir. Diyabet , hipertansiyon, tiroid problemleri gibi hastalıklarınız  olup olmadığı sorgulanacaktır. Genel anestezi almanıza engel oluşturan bir durumunuz olmamalıdır.

Meme estetiği operasyonlarında ya da meme büyütmede önemli olan kullanılacak silikon protezin güvenilir olmasıdır. Silikon protezler yuvarlak ve anatomik (halk arasındaki adı ile damla) olmak üzere şekil olarak temelde iki çeşittir. Yüzeyleri ise pürtüklü veya düz olabilir. Damla ve yuvarlak silikon protezler kendi içlerinde de yüksek , orta ve düşük profilli olmak üzere çeşitlere ayrılır. Damla protezler de uzun, orta ve kısa olmak üzere uzunluk açısından farklılıklar gösterir. Hangi tip protezin kullanılacağına estetik cerrahınızla birlikte karar vermeniz gerekecektir. 

Meme büyütme operasyonu yaklaşık 1-1,5 saat sürer. Silikon protezler yaklaşık 4-5 cm lik kesilerden meme dokusu veya pektoral kas altına yerleştirilir. Hangi plana yerleştirileceğine hastanın var olan meme yapısına, göğüs kafesi yapısına ve hatta ciddi spor yapıp yapmadığına bağlı olarak karar verilir. Çok büyük protez yerleştirmek kadar çok küçük protez yerleştirmek de hatalıdır. 

Meme büyütme operasyonu sonrası duruma göre aynı gün içinde taburcu olabilir ya da bir gece hastanede kalabilirsiniz. Size yazılan reçetede mutlaka antibiyotik ve ağrı kesiciler olacaktır. Cerrahınız tarafından önerilen süre boyunca sırt üstü yatmanız, verilecek olan korse – sutyeni kullanmanız, kol hareketlerinizi kısıtlamanız ve yine önerilen süre boyunca spor yapmamanız gerekir.  

Bütün ameliyatlarda olduğu gibi cerrahınızla çok iyi anlaşmanız, beklentileriniz konusunda estetik cerrahınızı bilgilendirmeniz çok önemlidir. Çünkü ameliyat sonrası mutluluk beklentilerinizle realitenin örtüşmesi sonucu gerçekleşir.