Bağdat Caddesi no: 173 Çiçek apt. kat: 4 d: 8 Selamiçeşme / Kadıköy (Shell Benzin İstasyonu Karşısı)
PRP - Platelet Rich Plasma

PRP - Platelet Rich Plasma

Kişinin kendi kanındaki maddeleri kullanarak derinin onarımını ve gençleşmesini sağlayan en yeni yöntemlerden biridir. Kollageni güçlendirerek cildin daha genç ve canlı görünmesini sağlar. Spor hekimliği, ortopedi, yüz ve çene cerrahisi ve üroloji gibi diğer alanlarda da kullanılmaktadır.

PRP, trombosit, kök hücre ve büyüme faktörleri açısından zengin bir oluşumdur ancak kesinlikle kök hücre tedavisi olarak algılanmamalıdır. Deriye enjekte edildiğinde normal iyileşme döngüsünü hızlandırır. Bunu enjekte edildiği bölgelerde yeni kollajen oluşumunu sağlayarak yapar. Kişinin kendi plazması kullanıldığı için alerji ve hastalık geçişi riski söz konusu değildir.

PRP enjeksiyonları “biyoaktif” uyarıcılar olup kesinlikle dolgu değildir. Deri kalınlığını yavaş bir süreç içinde arttırır. Normalde yaşlanma, güneş, sigara gibi etkenlerle kollajen hasarlanır ve incelirken PRP bunu engellemek ve geri döndürmek amacıyla yapılmaktadır.

PRP enjeksiyonları göz çevresine, ince kırışıklıklara, derinin sıkılaştırılması amacıyla, çok kuru ciltlere, boyun kırışıklıklarına, ellere ve saçlı deriye uygulanabilir.

PRP’nin en önemli özelliği herhangi başka bir kimyasal ya da organik madde değil kişinin kendi plazmasının kullanılmasıdır.

Önerilen uygulama şekli üç hafta arayla yapılan üç uygulamadır. İyileştirici özelliği bir yıl süreyle devam eder. Yağ enjeksiyonu sırasında kullanılarak canlı yağ hücresi miktarının artmasına da katkıda bulunmaktadır.