Bağdat Caddesi no: 173 Çiçek apt. kat: 4 d: 8 Selamiçeşme / Kadıköy (Shell Benzin İstasyonu Karşısı)
yüz ve boyun germe

Yüz ve Boyun Germe

Klasik Yüz ve Boyun Germe Kimlere Yapılır?

Yerçekimi ve yaşlanmayla yüzdeki yağ dokusunun azalması ve derinin elastikiyetini kaybetmesi sonucu ellili yaşlarda yüz derisi sarkar. Klasik yüz germe ameliyatı, kulak önünden başlayarak kulak memesi altından arkaya dönen ve yukarı kıvrılarak saçlı deri içinde ilerleyip sonlanan bir kesiyle çalışılarak bollaşmış yüz ve boyun derisinin gerilmesi işlemidir. Hemen daima boyun germe ameliyatıyla birlikte yapılır. Gıdık bölgesindeki sarkmanın ve boynun orta hattındaki kasların ayrışmasının belirgin olduğu durumlarda çene altındaki bölgeye de küçük bir kesi yapılarak bu kaslar sıkılaştırılır.

Özellikle boyun ve çene bölgesindeki sarkmaları belirgin olan, derin dokulardan çok derideki sarkma ve kırışıklığın belirgin olduğu ince cilt yapısına sahip kişilerde çok iyi sonuç verir. Klasik yüz germe ameliyatı, göz çevresindeki, ağız çevresindeki, orta yüzdeki ve alındaki kırışıklıkları ve sarkmaları düzeltmez. Daha mükemmel ve uyumlu bir görünüm için aynı seansta orta yüz germe , göz kapağı ameliyatları, botoks, dermabrazyon gibi işlemler de ameliyata eklenebilir.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yanak bölgesindeki derin dokularda ortaya çıkan sarkma en iyi orta yüz germe ile tedavi edilir. Bu ameliyat ile sarkan yanak yukarı alınır, uzamış alt göz kapağı mesafesi kısaltılır ve gözün iç kenarından başlayıp yanağa doğru uzanan derin çukurlaşmış hat ortadan kaldırılır. Orta yüz germe klasik yüz ve boyun germe ameliyatına göre çok daha erken yaşlarda yapılabilir. Sadece alt göz kapağından yapılan bir kesiyle çalışılır bazen buna ağız içinden yapılan bir kesi de eklenebilir.

Ameliyat ve Sonrası Dönem Nasıldır?

Ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır. Birlikte yapılacak ek prosedürlere göre 2,5- 5 saat arasında sürer. Hastanede yatış süresi bir veya iki gecedir. Ameliyat sonrası yüzde bir miktar şişlik ve morluk ortaya çıkar. Morluklar bir hafta on gün içinde tamamen ortadan kalkar. Şişlikler azalarak ortadan kaybolur. Sonucun tam olarak ortaya çıkması 2-3 ayı bulur. Ameliyat sonrası oluşan hissizlik birkaç hafta içinde kaybolur. Ağrı orta düzeydedir. Ağrı kesicilerle rahatlıkla kontrol altına alınabilir.